تهران، بلوار آیت الله کاشانی، بلوار ابوذر، بیمارستان پیامبران، مرکز IVF   

 ۰۲۱۴۸۹۹۴۷۷۵

 

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه  از ساعت ۸ الی ۱۴ ، پنج شنبه از ساعت ۸ الی ۱۲

روش میکرو اینجکشن اسپرم یا intra-cytoplasmic sperm injection یکی از روش های مکمل برای درمان ناباروری در کنار تکنیک  لقاح آزمایشگاهی IVF است.  در روش IVF انتقال اسپرم به داخل تخمک با استفاده از توانایی طبیعی اسپرم در ورود به تخمک انجام می شود اما در روش میکرواینجکشن، انتقال سلول اسپرم به داخل تخم به وسیله دستگاه میکرواینجکشن انجام می شود. بازده این روش نسبت به IVF بالاتر بوده و کارایی بیشتری نسبت به روش معمول IVF دارد.

میکرواینجکشن زمانی ضروری می شود که تعداد اسپرم بسیار کم باشد و یا اسپرم ها دچار ضعف حرکتی یا ساختاری باشند. در این شرایط اسپرم توانایی لقاح طبیعی را ندارد از این رو بایستی با روشی جایگزین وارد سلول تخمک گردد.

حرکت اسپرم، مورفولوژی اسپرم، حجم اسپرم

همه فرایند های روش میکرواینجکشن همانند روش IVF  بوده و نمونه تخمک و اسپرم از بیمار به روش ذکر شده در لقاح آزمایشگاهی IVF دریافت شده و تنها تفاوت در مرحله آزمایشگاهی لقاح است. 

در آزمایشگاه سلول ها آماده سازی شده و متخصص جنین شناسی با دستگاه میکرواینجکشن اسپرم های با شرایط خوب را انتخاب نمونه و به صورت هدایت شده وارد سلول های تخم می نماید.

انتقال اسپرم به تخمک به روش میکرواینجکشنمیکرواینجکشن

 

از آنجایی که کیفیت و بازدهی روش میکرواینجکشن در برابر روش معمول IVF بسیار بالاتر می باشد، در مرکز باروری و ناباروری پیام با تشخیص متخصص جنین شناسی و پزشک شما، این خدمات بدون هزینه مازاد برای بیماران انجام می شود.