تهران، بلوار آیت الله کاشانی، بلوار ابوذر، بیمارستان پیامبران، مرکز IVF   

 ۰۲۱۴۸۹۹۴۷۷۵

 

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه  از ساعت ۸ الی ۱۴ ، پنج شنبه از ساعت ۸ الی ۱۲

کایلا و لانس ادوارد طی یک اعلان عمومی تولد دخترشان(ایندی پیرل ادوارد) را از طریق پیوند رحم طی یک کارآزمایی بالینی صورت گرفته در مرکز پزشکی کالج بیلور در دالاس اعلام کرده اند.

محققین معمای پیرامون نحوه ارتباط برقرار کردن سلول های مادر باردار و سلول های جنینش طی بارداری را حل کرده اند. با توجه به این یافته جدید، محققین دانشگاه های تگزاس با همکاری محققین کره ای روش های غیر تهاجمی جدیدی را برای مونیتور کردن و بهبودی سلامت جنین به لطف این نوع ارتباط ارائه کرده اند.

نوزادان دختری که مادران آن ها حین بارداری شان سیگار می کشند، نشانه هایی از قرار گرفتن در معرض تستوسترون افزایش یافته را نشان می دهند که این امر می تواند شرایط هورمونی آن ها و عملکرد تولید مثلی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

مطالعه ای در دانشگاه کوینزلند نشان می دهد که ورزش می تواند شانس باردار شدن زنان را افزایش دهد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بیرجند گفت: ناباروری یکی از مشکلات امروز جامعه و درمان این افراد منوط به حمایت های سازمان های بیمه گر است.

به گزارش  medicalxpress، فولیکول های تخمدان لانه تخمک محسوب می شوند و از آن ها برای رشد و زنده مانده حفاظت می کنند. محققین دانشگاه میشیگان نشان داده اند که می توانند نرخ تکوین فولیکول ها و تولید تخمک های بالغ در آن ها را از طریق احاطه کردن این فولیکول ها با سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از چربی و درون یک داربست سه بعدی که محیط تخمدان را تداعی می کند، بهبود ببخشند.

به گزارش medicalxpress، در مطالعه ای جدید محققین چینی به ارزیابی نقش XRCC1 در اسپرماتوژنز موش پرداختند. برای انجام این آزمایش آن ها سلول های زایای اولیه موش های طبیعی و  موش هایی که XRCC1 در آن ها ناک اوت شده بود را مورد مقایسه قرار دادند. با استفاده از این دو گروه آن ها بیان پروتئین XRCC1 در بیضه ها، اندازه و وزن بیضه ها، وزن بدن، غلظت و قابلیت حرکتی اسپرم و ... را مورد مقایسه قرار دادند.

به گزارش  medicalxpress، این تیم از تخمک یک مادر نابارور، اسپرم پدر و تخمک یک زن دیگر برای ایجاد یک فرزند پسر استفاده کردند. این فرایند شامل انتقال مواد ژنتیکی با کروموزوم از یک مادر به تخمک اهدا شده ای است که مواد ژنتیکی آن برداشته شده بود. این فرایند انقلابی در پزشکی محسوب می شود.

محققان دریافتند که PRP یا پلاکت درمانی قادر به جوان‌سازی تخمدان‌ها نیز هست. دانشمندان بیان کردند که با تزریق PRP به تخمدان زنان یائسه چرخه‌ی قاعدگی‌شان مجدد به راه افتاده و آن‌ها را قادر به بارورسازی تخمک‌های آزاد شده می‌سازد...

آنالیز 20 مطالعه نشان می دهد میلیون ها زن در سراسر دنیا تحت استرس ناشی از درمان ناباروری می باشند. ناباروری و درمان آن تجربه ی پراسترسی است که می تواند تبدیل به یک آسیب روحی شود.