تهران، بلوار آیت الله کاشانی، بلوار ابوذر، بیمارستان پیامبران، مرکز IVF   

 ۰۲۱۴۸۹۹۴۷۷۵

 

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه  از ساعت ۸ الی ۱۴ ، پنج شنبه از ساعت ۸ الی ۱۲

مطالعه ای در دانشگاه کوینزلند نشان می دهد که ورزش می تواند شانس باردار شدن زنان را افزایش دهد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بیرجند گفت: ناباروری یکی از مشکلات امروز جامعه و درمان این افراد منوط به حمایت های سازمان های بیمه گر است.

به گزارش  medicalxpress، فولیکول های تخمدان لانه تخمک محسوب می شوند و از آن ها برای رشد و زنده مانده حفاظت می کنند. محققین دانشگاه میشیگان نشان داده اند که می توانند نرخ تکوین فولیکول ها و تولید تخمک های بالغ در آن ها را از طریق احاطه کردن این فولیکول ها با سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از چربی و درون یک داربست سه بعدی که محیط تخمدان را تداعی می کند، بهبود ببخشند.

به گزارش medicalxpress، در مطالعه ای جدید محققین چینی به ارزیابی نقش XRCC1 در اسپرماتوژنز موش پرداختند. برای انجام این آزمایش آن ها سلول های زایای اولیه موش های طبیعی و  موش هایی که XRCC1 در آن ها ناک اوت شده بود را مورد مقایسه قرار دادند. با استفاده از این دو گروه آن ها بیان پروتئین XRCC1 در بیضه ها، اندازه و وزن بیضه ها، وزن بدن، غلظت و قابلیت حرکتی اسپرم و ... را مورد مقایسه قرار دادند.

به گزارش  medicalxpress، این تیم از تخمک یک مادر نابارور، اسپرم پدر و تخمک یک زن دیگر برای ایجاد یک فرزند پسر استفاده کردند. این فرایند شامل انتقال مواد ژنتیکی با کروموزوم از یک مادر به تخمک اهدا شده ای است که مواد ژنتیکی آن برداشته شده بود. این فرایند انقلابی در پزشکی محسوب می شود.

محققان دریافتند که PRP یا پلاکت درمانی قادر به جوان‌سازی تخمدان‌ها نیز هست. دانشمندان بیان کردند که با تزریق PRP به تخمدان زنان یائسه چرخه‌ی قاعدگی‌شان مجدد به راه افتاده و آن‌ها را قادر به بارورسازی تخمک‌های آزاد شده می‌سازد...

آنالیز 20 مطالعه نشان می دهد میلیون ها زن در سراسر دنیا تحت استرس ناشی از درمان ناباروری می باشند. ناباروری و درمان آن تجربه ی پراسترسی است که می تواند تبدیل به یک آسیب روحی شود.

به گزارش medicalxpress، آمارهای بدست آمده در سال 2016 حاکی از آن است که 65 درصد از خانم های سن 13 تا 17 سال حداقل یک بار واکسن HPV را دریافت نموده اند در حالی که 88 درصد از افراد واکسن سه گانه را دریافت نمودند.

به گزارش  medicalxpress، تکوین سلول زایا یک فرایند بسیار پیچیده است و در مورد نحوه تکوین اسپرم پستانداران هنوز علامت های سوال زیادی وجود دارد. اسپرم ها، سلول های زایایی هستند که به طور دائم در بیضه نرها تولید می شوند و در تمام طول عمر به مرد توانایی تولید مثل می داد.

دکتر افلاطونیان حفظ باروری در افراد سرطانی را امکان‌پذیر و حتی در حال انجام می‌داند و اظهار می‌کند: اگر چه شیمی‌درمانی می‌تواند روی سلول‌های زایای افراد، اثراتی مخرب ایجاد کند
ولی با اقداماتی مانند فریز کردن اسپرم و تخمک در چنین افرادی قبل از انجام شیمی‌درمانی می‌توان از احتمال عدم باروری آنها پس از شیمی درمانی پیشگیری کرد.