تهران، بلوار آیت الله کاشانی، بلوار ابوذر، بیمارستان پیامبران، مرکز IVF   

 ۰۲۱۴۸۹۹۴۷۷۵

 

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه  از ساعت ۸ الی ۱۴ ، پنج شنبه از ساعت ۸ الی ۱۲

بعضی از زوج‌هایی که با مشکل ناباروری روبرو هستند، نگران استرس و عوارض آن روی باروری‌شان هستند. البته باید گفت بخشی از این استرس زاده شرایط فرد و انتظار او برای باروری است. سؤالی که اینجا پیش می‌آید این است که آیا اضطراب می‌تواند وضعیت ناباروری فرد را تشدید کند؟ محققان تحقیقات متلفی را در مورد تاثر استرس بر باروری انجام داده اند. اگر برای دانستن تاثیر استرس بر باروری کنجکاو هستید با ما همراه باشید..

    آیا در فکر مادر شدن هستید؟ آیا با دریافت اشتراک مجلات مربوط به مادر و کودک، خود را برای مادر شدن آماده می‌کنید؟ آیا برای آمادگی بیشتر و افزایش اطلاعات خود دربارۀ پرورش و تربیت کودک به وب‌سایت‌های مربوط به نگهداری و مراقبت از نوزاد و کودک مراجعه می‌کنید؟ شاید هم برای انتخاب نام فرزند آینده‌تان چند کتاب اسامی کودکان را مرور کرده‌اید!

دختر یا پسر

خیلی از ماها دوست داریم که جنسیت فرزند خودمون رو مشخص کنیم به عبارتی خودمون تعیین کننده پسردار شدن 👦  یا دختردار شدن 👩 خودمون باشیم  و به دنبال راه علمی تعیین جنسیت فرزند هستیم. اما متاسفانه فضای اینترنت پر شده از نسخه های اشتباه و گمراه کننده که صرفا جهت جذب مخاطب نوشته شده‌اند. کنجکاوی در مورد راز پسردار شدن و یا دختردار شدن باعث شد چندین روز از وقتم رو برای تحقیق از منابع معتبر علمی گذاشته و در نهایت این مقاله مختصر و مفید رو بنویسم. اگر می خواهید نحوه تعیین جنسیت را به زبان ساده بفهمید با من همراه شوید.

بارداری با روش آی وی اف، از موفقیت‌های مهم پژوهشگران بود که زندگی بسیاری از زوج‌های در انتظار فرزند را دگرگون نمود. با این وجود این روش دشواری‌های خاص خود را داشته و زمان و هزینه‌بر است. از همین رو حتی زوج‌هایی که فرزند اول خود را از طریق روش آی وی اف باردار شده‌اند تمایل زیادی به باروری طبیعی دارند.   یکی از سوالات بسیاری از مراجعین مرکز باروری و ناباروری پیام، امکان باروری طبیعی بعد از آی وی اف است. در ادامه این مطلب به صورت علمی این موضوع را بررسی خواهیم نمود.

تاثیر کلسیم و منیزیم بر جنسیت جنین

تعیین جنسیت جنین یک از دغدغه های اصلی بسیاری از افراد است. با جستجویی کوتاه در فضای وب احتمالا به نسخه های مختلفی از تعیین جنسیت برخورد خواهید کرد. بعضی از این توصیه ها صرفا تجربیات شخصی و بعضی توصیه هایی است که از قدیم نقل شده. اما در این میان دسته از پیشنهادات علمی و بر پایه مطالعات و تحقیقات معتبر ارائه شده اند.

میگرن سردردی است شدید، عموما یک طرفه و ضربان دار که ممکن است چندین ساعت  به طول بیانجامد. میگرن حاصل مشکلاتی در سیستم اعصاب مرکزی است اما می تواند با  عوامل مختلفی تحریک گردد