تهران، بلوار آیت الله کاشانی، بلوار ابوذر، بیمارستان پیامبران، مرکز IVF   

 ۰۲۱۴۸۹۹۴۷۷۵

 

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه  از ساعت ۸ الی ۱۴ ، پنج شنبه از ساعت ۸ الی ۱۲

یکی از سوالات همیشگی مراجعه کنندگان این است که درصد موفقیت IVF چقدر است تا بتوانند بر اساس درصد موفقیت نوع فرایند درمان ناباروری خود را انتخاب کنند.

میزان موفقیت IVF به عوامل مختلفی وابسته است که مهمترین آنها سن بیمار است. به طور کلی می توان گفت درصد درمان IVF در یک مرحله انتقال ( بدون در نظر گرفتن مراحل بعدی و انتقال جنین های فریز شده ) تا 35 سالگی در حدود 40 درصد، بین 35 تا 40 در حدود 30 تا 35 درصد و بعد از 40 سالگی در حدود 20 درصد بوده و با افزایش سن به سمت صفر پیش خواهد رفت.

علاوه بر این در بیمارانی که انتقال موفقیت آمیز نداشته باشند، امکان تکرار انتقال با جنین های ذخیره سازی شده نیز وجود دارد که احتمال موفقیت را در IVF بسیار بالاتر از اعداد ذکر شده می برد. همچنین فرایند هایی چون استفاده از PRP در افزایش پذیرش رحم برای جنین باعث شده احتمال موفقیت IVF افزایش یابد.

در مجموع می توان گفت، بیشتر از 70 درصد بیماران مراجعه کننده به مرکز باروری و ناباروری پیام، با موفقیت درمان شده و صاحب فرزند خواهند شد و سایر افراد نیز به مراحل بعدی درمان مانند اهدایتخمک، اهدای اسپرم، رحم اجاره ای و اهدای جنین هدایت خواهند شد.

درصد موفقیت ای وی اف