تهران، بلوار آیت الله کاشانی، بلوار ابوذر، بیمارستان پیامبران، مرکز IVF   

 ۰۲۱۴۸۹۹۴۷۷۵

 

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه  از ساعت ۸ الی ۱۴ ، پنج شنبه از ساعت ۸ الی ۱۲

تمرینات یوگا چه برای افرادی که تحت درمان‌های ناباروری از جمله تجویز داروهای باروری، تلقیح مصنوعی، لقاح آزمایشگاهی و رحم جایگزین قرار داشته و چه افرادی که به صورت طبیعی قصد باردار شدن دارند بسیار موثر است.

خاستگاه ورزش یوگا هند باستان است، یوگا یک واژه سانسکریت به معنای اتحاد و یکی شدن است. این نامگذاری به دلیل آن است که تمرینات یوگا موجب یکپارچگی و وحدت جسم و روان می‌شوند. این دانش که از دیرباز همواره مورد استفاده بشر قرار گرفته است روز به روز درمیان مردم شناخته‌تر می@شود حاصل مطالعات مختلف فوائد بسیار این ورزش را در مقابله با استرس و مشکلات مربوطه به ناباروری به روشنی نشان داده است.

یوگا و مقابله با استرس
امروزه آثار زیان بار استرس و فشارهای عصبی در بروز اختلالات هورمونی بدن کاملا شناخته شده است. استرس در خانم‌ها باعث نامنظم شدن عادت ماهیانه، آمنوره (توقف کامل قائدگی) و یا اختلال در تخمک گذاری می‌شود. استرس در مردان نیز با مشکلاتی نظیر انزال زودرس، اختلال در نعوظ و کاهش هورمون تستوسترون همراه است.به همین دلیل مقابله با استرس برای زوج‌هایی که به مشکلات ناباروری مبتلا هستند بسیار حائز اهمیت است.

یوگا و بهبود باروری
تمرینات یوگا چه برای افرادی که تحت درمان‌های ناباروری از جمله تجویز داروهای باروری، تلقیح مصنوعی، لقاح آزمایشگاهی و رحم جایگزین قرار داشته و چه افرادی که به صورت طبیعی قصد باردار شدن دارند بسیار موثر است. تمرینات یوگا به شما کمک می کنند که با یادگیری و استفاده از تکنیک های تمدد اعصاب از تنش های عمیق رها شده و با انجام حرکات مناسب قدرت باروری خود را بهبود ببخشید.

با شرکت در این کلاس ها که اصطلاحا یوگای باروری نامیده می شوند می توانید با خانم های دیگری که دچار مشکلاتی نظیر شما هستند آشنا شده و به تبادل نظر و تجربیات با یکدیگر بپردازید.

تمرینات یوگای باروری باعث می‌شود که جریان انرژی حیات در چاکرای دوم که در زیر ناف واقع شده و مرکز انرژی جنسی و تولید مثل بدن است افزایش می‌یابد.

علاوه بر آن حرکات ساده یوگای باروری به افزایش جریان خون در رحم و تخمدان‌ها کمک می‌کند. انجام این تمرینات در خانم‌ها علاوه بر منظم شدن سیکل ماهانه باعث رفع مشکلات بسیاری از جمله ناباروری، کیست تخمدان، آندومتریوز و فیبروم خواهد شد. البته باید خاطر نشان کرد که یوگا عامل اصلی رفع مشکلات باروری به شمار نمی رود بلکه با از میان بردن استرس و نگرانی ناشی از عدم موفقیت در بارداری باعث گردش بهتر انرژی حیاتی در بدن شده و به این ترتیب فرایند باوری را به طور غیرمستقیم تحت تأثیر قرار می دهد.