بیماری‌تان را تشخیص دهید و برای درمان اقدام کنید.
باردار نمی‌شوید؟ امیدتان را از دست ندهید. این کتاب راهنما، چرایی و چگونگی ناباروری را هم در زنان و هم در مردان بررسی می‌کند و شما را در جریان تازه‌ترین درمان‌های ساده یا پیشرفته قرار می‌دهد. در کتاب حاضر با پیشرفت‌های جدید داروهای باروری، مزایا و معایب هر کدام و همچنین چگونگی حفظ نگرش مثبت و حمایت از شریک زندگی‌تان آشنا می‌شوید.

کتاب «ناباروری» نوشته‌ی «شارون پرکینز» و ترجمه‌ی «مانا احمدی» است. کتاب ناباروری به یکی از دغدغه‌های همه‌ی خانم‌ها، یعنی ناباروری می‌پردازد و با ارائه‌ی اطلاعات پزشکی مفید به سوالات آن‌ها در این زمینه پاسخ می‌دهد. مطالب کتاب در ۶ فصل نگاشته‌ شده‌اند. در بخش اول با عنوان «آیا آمادگی‌اش را دارید؟ فکر می‌کنید چرا باردار نیستید!» به معرفی آناتومی بدن خانم‌ها، ارائه‌ی تمرین‌هایی برای پیش از بارداری و آشنایی با ناباروری ثانویه پرداخته می‌شود.

در بخش دوم با عنوان «کمربندهایتان را محم ببندید!» نکاتی روحی و روانی به خانم‌ّها برای بارداری ارائه می‌دهد. در بخش سوم با عنوان «سروسامان‌دادن به اوضاع؛ یافتن مشکل» دلایل سقط جنین، آزمایش‌ها و... بیان می‌شود. در بخش چهارم با عنوان «پیش به‌سوی بارداری با روش‌های پیشرفته»، به معرفی کامل انواع روش‌های بارداری پرداخته شده است. چالش‌های پیش‌روی تولیدمثل به کمک روش‌های اهدایی و سایر روش‌های کمتر شناخته‌شده از موضوعات پرداخته‌شده در بخش «راه‌هایی که تاکنون کمتر امتحان شده‌اند» است، در فصل انتهایی با عنوان «بخش ده‌تایی‌ها» ده کلام آزاردهنده و ده گروه دارویی باروری معرفی می‌شوند. در مقدمه‌ی کتاب این توصیه به‌خوانندگان آمده است: «اگر رمانی فوق‌العاده نوشته‌ بودیم، دلمان می‌خواست که از فصل یک شروع کنید و آن را به‌ ترتیب بخوانید و جلو بروید. اما این یک رمان نیست، یک کتاب درسی هم نیست که هر فصل آن بر پایه‌ی فصل پیش بنا شده باشد. می‌توانید این کتاب را از هر جایی که دلتان خواست باز کنید و اطلاعاتی که در آن نوشته شده را به‌راحتی و بدون نیاز به مطالعه‌ی دیگر فصل‌ها بفهمید.» انتشارات «آوند دانش» کتاب حاضر را منتشر کرده است.